b553 b553
Gundem

MHP’de İstifa Krizi

MHP’den ayrılan Meral Akşener ile birlikte yoluna devam etme kararı alan Koray Aydın basın karşına geçti. 93 Görüntülenme

Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye katılacağını ve yeni partisine geçtiğinde milleti için ellerinden geleni yapacağını söyledi.Yaptığı açıklamada Devlet Bahçeli hakkında açıklamalarda bulunan Aydın,MHP tek bir kişinin partisi haline gelmiştir. MHP’ye ve milletvekillerine duyulan güven sarsılmış ve bu patiden geriye kalan sadece ismi ve 3 hilal kalmıştır.

Ya Yolumuzu Düzelt Ya Da Yolumuzdan Çekil!

Daha öncede ya yolumuzu düzelt yada yolumuzdan çekil dediğimiz parti lideri, ülkenin geleceğini tek bir adama teslim etmiştir. Bu durumda parti büyük bir gerileme yaşamıştır dedi. Tek isteğinin milletin geleceğini Türkiye’ningeleceğini daha iyi bir şekilde hazırlayabilmek adına yeni bir yol çizmek olduğunu açıklayan Aydın, Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye geçmeye hazırlandığını da ifade etti. Yapmış olduğu mücadelede Meral Akşener’e destek verip, yanına yer alacağını dile getiren Aydın,Türkiye'nin önüne yeni yollar açmaya geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilkelerini korumaya geliyoruz söylemleri de dikkat çekti. Çok çalışacaklarını ve yeni kurulan parti ile birlikte bozulan düzenin yerine getirileceğini vurgulayan Aydın, milletin yeni umutlara ihtiyacı olduğunu ve yeni umutların yeni partisi ile birlikte yeşereceğini ifade etti.

Zor bir karardı

Benim için zor bir karardı. Uzun uzun düşündüm. Ancak en doğru çıkış yolunu yeni partiye geçerek umut arayanların yanında yer almaya karar verdim. Ailemin ve dava arkadaşlarımın da fikrini alarak verdiğim bu kararın sonuna kadar arkasındayım dedi. Yeni kurulan partiden kendisi için hiçbir beklenti içerisinde olmadığını söyleyen Aydın, tek isteğinin gelecekteki Türk toplumuna daha kaliteli bir ortam sunmak istediğini ve yapacaklarının Türkiye’nin bekası için yapılmış işler olacağının da altını çizdi. Partiden ayrılma kararının kesinlikle keyfi olmadığını ve gerekli olduğunu söyleyen Koray Aydın, yıllardır milletimizi türlü çeşit hileler ile aldatan bu pişkin iktidardan da sandık önünde hesap sormaya geliyoruz. Diyerek ne kadar kararlı ve yeni partisine güven duyduğunu da gözler önüne serdi. Yaptığı açıklamalardan anlaşılacağı üzere Meral Akşener’in yeni partisine geçmeye hazırlanan KorayAydın’ı, artık başka bir partinin çatısı altında göreceğiz.

ETİKETLER MHP’de İstifa Krizi
YORUMLAR(0)
SİZ DE YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Eğer haber içeriklerine yorum yapmak isterseniz üye girişi yapabilir, üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

DİĞER KATEGORİLER

Online