b553 b553
Gundem

E-Sigara Ölümü Beraberinde Getiriyor

Sigaranın gerçekten zararlı olduğunu bilmemize rağmen tüketiyoruz aynı zamanda da çeşitlerinin zararlı olmadığına inandırıyoruz kendimizi. 75 Görüntülenme

Sigaranın gerçekten zararlı olduğunu bilmemize rağmen tüketiyoruz aynı zamanda da çeşitlerinin zararlı olmadığına inandırıyoruz kendimizi. Sigara da bulunan nikotin zararlı maddelerden biri olup dumanı her içimize çekişimizde ciğerlerimize daha çok zarar verebiliyor. E-sigara da son günler de çokça kullanılan bir üründür. Çoğu kişi tarafından kullanılan ve paket sigaradan daha az zararlı olduğuna inanılan elektronik sigaralar vücudumuza paket sigara kadar zarar vermektedir. Sigaralarda bulunan tüm zararlı maddeler elektronik sigaralarda da olduğu için sigara içmemek çeşidini değiştirmekten daha iyi bir fikir olabilir. Elektronik sigaraların sizi ölümle karşı karşıya getirmesinin sebebi ise her içtiğiniz de nargile gibi ciğerlerinizde nem oluşturmasıdır. Bu nem ciğerlerinizin çalışmasını engeller ve su buharları daha çok çekildikçe ciğerlerin vücudunuzda ki işlevini sürdürmesi oldukça zorlaşmıştır.

E-Sigara Kullanmak Paket Sigaradan Daha Zararlı

Paket sigaralarda bulunan nikotin ya da diğer maddeler de ciğerlerimize zarar veren unsurlar bulunsa da elektronik sigarada da aynı şekilde ciğerlerimizin işlevini yerine getirmesine engel olabiliyor. Sigara kullananların vefat etmesinin nedenleri genellikle gırtlak kanseri, akciğer kanseri, akciğer yetmezliği gibi problemler olabiliyor. Elektronik sigara da, hem paket sigara, hem de nargile gibi büyük zararlar verebiliyor olup aynı zaman da paket sigaradan daha hızlı ölmenize neden olabiliyor. Elektronik sigaralar buhar ve duman odaklı çalıştığı için içerisinde bulunan buhar damlacıkları ciğerlerimizin su toplamasına neden olabiliyor. Sigara içenlerin zararını pek fark etmemesi ile içtikleri miktarda oldukça artabiliyor. Elektronik sigarada aynı şekilde içerisinde bulunan zararlı maddelerin tadını ya da kokusunu fark etmeden içebiliyorlar. Elektronik sigara içmeye başlayan çoğu kişi sigarayı bırakma amaçlı başlasalar da içiminin yumuşak olması ile daha çok sigara kullanımına yönelebiliyorlar.

Elektronik Sigaranın Zararları

Elektronik sigarayı içen insanlar ya sigarayı bırakırım düşüncesi ya da trend bir ürün olduğu için kullanabiliyorlar. Sonuçta ürün trend olsa da insanlara zarar verdiği için hiçbir şekilde hoş görülmemesi gerekir. Elektronik sigara yapılırken ilham alınan nargilelerin de paket sigaralardan daha fazla zararlı olduğu söylenir. Sigaranın zararlarının çok olmasının yanı sıra birçok insan tarafından hoş görüldüğünün düşünülmesi sigara kadar büyük tehlikeler getirebiliyor.  E-sigara olarak da bilinen elektronik sigaralar 2015-2016 yıllarında trend olmaya başlamış ve kadın erkek genç çoğu kişi tarafından kullanılmıştır. Elektronik sigaraların içerisinde bulunan içeriklerin zararlı olması ile birçok insanın akciğerinin iflas etmesine de neden olabiliyor. Elektronik sigaraların su dumanı ile çalışıyor olması aslında paket sigaranın ciğerlere vermiş olduğu zarardan daha fazlasını ciğerlerin su toplamasını sağlayarak veriyor. Sigaraların bu denli zararlı olması bilinse de kullanılması gerçekten birçok insan tarafından sağlanıyor ve sigara yüzünden hasta olan insan sayısı da git gide artıyor.

ETİKETLER E-Sigara Ölümü Beraberinde Getiriyor
YORUMLAR(0)
SİZ DE YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Eğer haber içeriklerine yorum yapmak isterseniz üye girişi yapabilir, üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

DİĞER KATEGORİLER

Online